5 powodów, dla których jesień to dobry moment na wyjazd do Disneylandu

disneyland-jesien-paryz

Jesień, zwłaszcza ta słota nie należy do naszych ulubionych pór roku. Mało kto myśli też teraz o urlopie. Nie zapominajmy jednak, że w najbliższym czasie czeka nas kilka długich weekendów, które można wykorzystać np. na wyjazd do Disneylandu.

Tegoroczny październik nie pozwolił nam zbyt długo cieszyć się urokami złotej jesieni. Co wy więc na to, by wsiąść do samolotu i uciec od jesiennej słoty? Najlepiej wprost do krainy rodem z baśni – czyli paryskiego Disneylandu. Na wszelki wypadek, gdyby nasz pomysł nie od razu do Was trafił, przygotowaliśmy kilka przekonywujących argumentów.

Jesienią w Disneylandzie jest mniej tłoczno

Październik i listopad to czas względnego spokoju w Disneylandzie. Po wakacjach gości jest znacznie mniej, dzięki czemu skraca się także czas oczekiwania w kolejkach. Podczas ustalania konkretnego terminu wyjazdu miejcie jednak na uwadze, że 1 i 11 listopada we Francji to także dni wolne od pracy. Ilość zwiedzających może być wtedy podobna, jak w lecie.

halloween-w-disneylandzie

Jesienią łatwiej o tani nocleg w Disneylandzie

Jesień jest nie tylko doskonałą porą na odwiedzenie, ale i na planowanie wyjazdu do Disneylandu. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, którym marzy się pobyt w którymś hotelu Disneya. Teraz najłatwiej jest znaleźć pokój w atrakcyjnej cenie. Musicie się jednak liczyć z tym, że najtańsze pokoje są dostępne, podczas rezerwacji z minimum rocznym wyprzedzeniem. Jak dobrze pójdzie pojedziecie więc do Disneylandu na jesieni przyszłego roku. Warto jednak rozważyć to rozwiązanie, biorąc pod uwagę idące za tym oszczędności.

Polecamy też waszej uwadze aktualną promocję pakietów (bilet+nocleg w Disneylandzie) na portalu Parkmania.pl To oferta typu last-minute  na sezon jesień-zima 2016. Może uda się wam, więc okryć Disneyland jeszcze tej jesieni?

hotele_disneya

Od 1.10 do 2.11 trwa Festiwal Halloween

Obchody Halloween w Disneylandzie trwają aż miesiąc. Wiele osób jest zdania, że to właśnie o tej porze roku park prezentuje się najpiękniej. Nie dość, że drzewa mienią się tysiącem barw, to na alejkach parku pojawiają się równie kolorowe dekoracje. Są one jednak zaledwie tłem dla przewidzianych w programie wydarzeń. Halloween to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby spotkać się z czarnymi charakterami Disneya. Zobaczycie ich też w przygotowanych specjalnie na tę okazję spektaklach i paradzie.

jesienne-atrakcje-w-disneylandzie

Jesienne specjały w menu restauracji w Disneylandzie

Lubicie ciasto marchewkowe? A może lepszy będzie krem z dyni? Jesienne menu restauracji w Disneylandzie z pewnością Was nie rozczaruje. Najbardziej usatysfakcjonowane będą jednak dzieci. Czy gdziekolwiek indziej można wypić koktajl w szklance przypominającej zatrute jabłko z „Królewny Śnieżki”?

pkc797945

Paryż jesienią jest piękny!

Osoby, które twierdzą że Paryż bezpowrotnie stracił swój romantyczny urok, na pewno nigdy nie odwiedziły tego miasta jesienią. Dywan ze spadających liści w Ogrodzie Luksemburskim, zapach pieczonych kasztanów, smak słynnej francuskiej zupy cebulowej – tego po prostu trzeba doświadczyć, a będąc w Disneylandzie macie ku temu doskonałą okazję.

autumn-in-paris

Krótsze kolejki, tańszy nocleg, więcej tanich połączeń lotniczych – naszym zdaniem jesienna wycieczka do Disneylandu ma same zalety. Jedynym, co może Wam przeszkodzić w wyjeździe jest pogoda. Planując letnie wakacje też nie macie jednak gwarancji, że będzie ciepło i słonecznie. Nie zniechęcajcie się więc zmienną aurą. Większość atrakcji w Disneylandzie jest zadaszona, więc nawet jeśli będzie padać, deszcz nie zepsuje Wam zabawy.

Źródła zdjęć:1,2,3,4,5

Dodaj komentarz