Co obejrzeć w Święta? Te filmy Disneya pokocha cała rodzina

co-obejrzec-w-swieta

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają rodzinnym filmowym seansom. Nie wiecie, jaki film wybrać? Bajki Disneya to niezawodne rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla Was listę 7 ponadczasowych animacji, które spodobają się każdemu członkowi rodziny, bez względu na to czy ma 10 czy 100 lat.

Król Lew

Króla Lwa można oglądać bez względu na porę roku i okoliczności. Najlepsze jest jednak to, że bez względu na to który raz oglądamy śmierć Mufasy lub wybryki Timona i Pumby towarzyszą nam takie same emocje. Aż trudno uwierzyć, że film miał premierę 22 lata temu.

Kraina Lodu

„Kraina Lodu” to jedna z najpopularniejszych animacji Disneya ostatnich lat. Piosenkę „Mam tę moc” – potrafią zanuć nawet osoby, które nie oglądały filmu.  Oskar w kategorii „najlepsza piosenka” był więc w 100% zasłużony. Niesamowita ścieżka dźwiękowa nie jest jednak jedynym powodem, dla którego rekomendujemy wam ten film. Historia Anny i Elzy jest bardzo pouczająca. Dzieci dowiadują się z niej, jak nie mylić miłości z zauroczeniem oraz dlaczego tak ważne jest pielęgnowanie rodzinnych relacji.

PS Do 26 marca w programie Disneylandy w Paryżu jest spektakl „Frozen Sing Along”, podczas którego można śpiewać razem z Anną i Elzą piosenki z filmu – bilet do Disneylandu będzie wiec doskonałym pomysłem na prezent dla każdego małego fana tej animacji.

Toy Story – trylogia

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w przypadku „Toy Story” polecamy Wam nie jeden a trzy filmy? Trylogia „Toy Story” to po prostu jedna z najlepszych sag filmowych Disneya. Kolejne części trzymują równy poziom i nie są tworzone na siłę, tak jak sequele do „Króla Lwa” czy „Pocahontas”. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby urządzić sobie filmowy maraton.

Mickey – Bajkowe Święta

Disney wyprodukował wiele krótkometrażowych animacji w klimacie Bożego Narodzenia, „Mickey – Bajkowe Święta” to właśnie jedna z nich. Na film składają się trzy historie. Pierwsza z nich opowiada o siostrzeńcach kaczora Donalda, którzy podobnie jak większość dzieci na świecie, marzyli o tym by Święta trwały cały rok. Pewnego roku ich życzenie się spełnia, ale zastana rzeczywistość nie jest tak idealna, jak mogłoby się wydawać. Kolejne dwa epizody to historia Maxa – syna Goofy’ego, który wątpi w istnienie św. Mikołaja oraz Minnie i Mickey, poszukujących dla siebie idealnych prezentów.

Zwierzogród

„Zwierzogród” miał niedawno swoją premierę na DVD, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć filmu, płyta będzie to doskonałym pomysłem na prezent. W filmie co prawda nie ma żadnych bożonarodzeniowych akcentów, ale porażająca ilość gagów i ironicznych scenek sprawia, że doskonale się go ogląda w rodzinnym gronie. Podczas gdy dzieci angażują się kryminalną intrygę, która stanowi  wątek przewodni filmu, dorośli odnajdują w Zwierzogrodzie (mieście zamieszkanym przez zwierzęta różnych gatunków) metaforyczne nawiązania do otaczającej nas rzeczywistości.

Piękna i Bestia

Wiecie już pewnie o tym, że w marcu przyszłego roku będzie miała miejsce premiera aktorskiej wersji filmu z Emmą Watson w roli głównej. Zbliżające się Święta są doskonałą okazją do przypomnienia sobie oryginalnej animowanej wersji filmu z 1991 r!

Opowieść wigilijna

Tego filmu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Opowieść Wigilijna doczekała się już wielu ekranizacji, ale disneyowska wersja jest pod wieloma względami wyjątkowa. Postaci były tworzone przy pomocy technologii Motion Capture.  Są dzięki temu łudząco podobne do aktorów, którzy w oryginalnej wersji językowej udzielili im głosu. Na pochwałę zasługuje też niezwykle realistyczna scenografia, dzięki której momentami można naprawdę się poczuć, jak w XIX wiecznym Londynie.

Źródło zdjęcia tytułowego: pixabay.com

Dodaj komentarz