Czego nie wolno robić w Disneylandzie?

czego-nie-wolno-robic-w-disneylandzie2

Disneyland tak jak każdy inny kompleks, gdzie każdego dnia przybywają tłumy ludzi rządzi się swoimi prawami. Przedstawiamy dziś najważniejszej zapisy z regulaminu parku. Warto się z nimi zapoznać przed wyjazdem, by uniknąć później nieporozumień.

Restrykcje dotyczące wzrostu

Wstęp do części atrakcji (zwłaszcza tych ekstremalnych) na terenie Disneylandu jest ograniczony limitami wzrostu i wieku. Jeśli dziecko jest niższe lub młodsze niż przewiduje to regulamin nie może zająć miejsca w wagoniku. Zanim zdecydujecie więc odwiedzić jakąś atrakcję upewnijcie się, czy na pewno możecie przekroczyć bramki w komplecie. Informacje na ten temat znajdują się na planie parku oraz w opisywanej ostatnio aplikacji. Jeśli na miejscu okaże się zaś, że obsługa nie chce wpuścić dziecka na daną atrakcję zapytajcie, czy możecie mu towarzyszyć w czasie przejażdżki. W większości miejsc pozwala się wówczas na wstęp.

Nagrywanie i fotografowanie

Zakaz nagrywania i fotografowania obowiązuje podczas wszystkich pokazów, projekcji filmowych oraz przejażdżek na wybranych atrakcjach (CinéMagique, Animagique, The Twilight Zone Tower of Terror, Space Mountain: Mission 2, Indiana Jones et le Temple du Péril, Crush’s Coaster, RC Racer,  Rock ‚n’ Roller Coaster Aerosmith). Ponadto nie wolno używać lampy błyskowej w zadaszonych atrakcjach (np. Piraci z Karaibów).

Używanie kijków do selfie

Gdy kilki do selfie dołączyły do stałego ekwipunku turysty, najwięcej kontrowersji wzbudzało ich wykorzystywanie podczas przejażdżek na różnego rodzaju atrakcjach. Tam ograniczenia pojawiły się jeszcze przed wprowadzeniem ogólnego zakazu. Później zarząd parku uznał jednak, że w miejscach gdzie gromadzą się tłumy ludzi aparaty na wysięgnikach stanowią zagrożenie dla innych zwiedzających i zakazał ich używania na terenie całego założenia.

kijki_do_selfie_zakazane_w_disneylandzieczego-nie-wolno-robic-w-disneylandzie

Palenie

W Disneylandzie jest kilka specjalnych stref dla palaczy. W pozostałych miejscach palenie jest surowo zakazane. Co ciekawe zakaz palenia obejmuje też wszystkich filmowych bohaterów Disneya. W trosce o promocję zdrowego stylu życia Disney ocenzurował swoje animacje, tak by pojawiający się w nich postacie nie paliły papierosów. Dotyczy to nawet czarnych charakterów. W najnowszych edycjach „101 Dalmatyńczyków” nie zobaczymy, więc prezentowanej na poniższym filmie sceny, mimo tego że przedstawia palenie raczej w negatywnym świetle.

Przemieszczanie się z dużym bagażem

Każdy z gości Disneylandu może wnieść ze sobą niewielką torbę lub plecak. Podczas korzystania z atrakcji można je zostawić w specjalnie przygotowanych od tego miejscach. Wnoszenie większego bagażu (55cm x 40cm x 25cm) jest już jednak zakazane. Jeśli udajecie się do Disneylandu prosto z lotniska możecie zostawić walizki w przechowalni przy głównym wejściu. Przemieszczanie się z nimi po parku i tak byłoby strasznie męczące.

Zwierzęta

Do Disneylandu mają wstęp jedynie te zwierzęta, których obecność jest czymś uzasadniona np. psy asystujące. Te z kolei muszą być trzymane na smyczy tak, by nie stanowiły zagrożenia dla innych gości. Zasada dotyczy również gości hotelowych. Tam także nie są wpuszczane zwierzęta. Jeśli za wszelką cenę chcecie zabrać ze sobą swojego pupila możecie go zostawić na kilka dni w  Animal Care Centre.  Będzie tam miał zapewnioną całodniową opiekę i wyżywienie.

Sprzeciwianie się poleceniom pracowników parku

To zrozumiałe, że po długim czasie oczekiwania w kolejce do atrakcji chcielibyście, jak najszybciej udać się na przejażdżkę. Zanim zajmiecie jednak miejsce w wagoniku poczekajcie cierpliwie aż ktoś z personelu wyznaczy Wam miejsce. Jeśli organizacja w parku ma przebiegać sprawnie, nie może tu obowiązywać pełna dowolność. Utrzymanie dyscypliny w rozemocjonowanym tłumie ludzi byłoby w takiej sytuacji bardzo trudne. Protestując jedynie wydłużacie czas oczekiwania osobom, które wciąż znajdują się za Wami w kolejce.

Merida-Brave-Frustrated

Oprócz wypisanych w regulaminie zasad warto też mieć na względzie zasady dobrego wychowania. Nie przepychajcie się, wszelkie odpadki umieszczajcie w koszach na śmieci i zachowajcie spokój w czasie parady. Nieprzychylnym okiem patrzy się też na rodziców, którzy sadzają swoje dzieci na ramionach podczas pokazu Disney Dreams. Pamiętajcie, że oprócz Was w parku znajduje się mnóstwo innych rodzin, które również chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu.

Źródła zdjęć 1,2,3,4

Dodaj komentarz