Disneyland dla każdego – atrakcje dla małych księżniczek

n020044

Niemal każda mała dziewczynka marzy o zastaniu księżniczką. Disneyland daje im niepowtarzalną szansę na realizację tych marzeń.

Księżniczką być

Przewodnik dla rodziców małych księżniczek zaczniemy od opisu usługi premium: pakietu, który umożliwia przemianę w wybraną księżniczkę Disneya. Nie jest on wliczony w koszt biletu, ale dziewczynka może poczuć się dzięki niemu jak prawdziwa królowa. Obsługa parku wykonuje jej fryzurę i makijaż a krawiec królewski dobiera sukienkę. Potem wystarczy już tylko włożyć koronę i udać się w tym stroju na spotkanie z bohaterkami z filmów.

  • Koszt od 50 do 180 €

Disney StoreZ księżniczką na zakupy

Tańszą alternatywą tego rozwiązania jest zakup sukienki w jednym ze sklepów na terenie Disneylandu. Znajdziecie w nich sukienki, peruki, akcesoria – innymi słowy wszystko to czego potrzebuje mała dama. Sklepy, które z pewnością warto odwiedzić to  skarby Szecherezady (Les Tresor des Scheherezad) i Emporium. Ten drugi położony tuż przy wejściu do parku

Disneyland Paryż – Atrakcje dla małych dziewczynek

  • Pawilon księżniczek (Pavillon des Princesses ) – począwszy od 8 radno przesiadują w nim wszystkie księżniczki znane z filmów Disneya. Chętnie nawiązują nowe znajomości i pozują do fotografii.
  • Parada – podczas parady głównymi uliczkami Disneylandu spacerują wszyscy bohaterowie Disneya. Są wśród nich również księżniczki!
  • Zamek Śpiącej Królewny (Le Château de la Belle au Bois Dormant )– budowla jest symbolem całego parku. Spacer jej korytarzami to wręcz obowiązek.
  • Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (Blanche-Neige et les Sept Nains) – karuzela przypomina nam pierwszy film animowany Walta Disneya. Całość mieści się w chatce krasnoludków na terenie fantasylandii – tą cześć Disneylandu który musi dokładnie zwiedzić każda mała księżniczka
  • Labirynt Alicji w Krainie Czarów (Alice’s Curious Labyrinth )– jedną z największych zalet tej atrakcji jest natychmiastowy dostęp. Wewnątrz kryje się wiele niespodzianek i znajomych bohaterów
  • Karuzela Lancelota (Le Carrousel de Lancelot ) – klasyczna karuzela po której codziennie galopuje ponad 80 rumaków.
  • Kraina z opowieści wróżek (Le Pays des Contes de Fées) – przejażdżka łódkami, które noszą imiona bohaterek filmów Disneya. Krótkiemu rejsowi towarzyszy park miniatur. Z pokładu łódki można podziwiać pieczołowicie odtworzony pałac księcia Eryka, domek krasnoludków, jaskinię skarbów i wiele innych doskonale znanych budowli stworzonych w studiu Disneya.
  • Zaczarowany Pasaż Alladyna (Le Passage Enchanté d’Aladdin) –spacer tym korytarzem przenosi nas na ulice Agrabahu. Orientalnym dekoracjom towarzyszą sceny z filmu

A może by tak zamieszkać w zamku?

Wizyta w Disneylandzie zapewnia ogrom wrażeń. Wyjazd może jednak zamienić się w prawdziwą bajkę jeśli zdecydujemy się na nocleg w jednym z położonych na terenie parku hoteli. Warto wiedzieć też o tym, że goście hoteli mogą pojawić się w parku dwie godziny wcześniej niż pozostali zwiedzający, dzięki czemu unikają długich kolejek.

Zobacz oferty uwzględniające wstęp i nocleg na terenie Disneylandu dostępne w serwisie parkmania.pl

disneyland_paryz_hotel

Podobnych atrakcji jest w Disneylandzie znacznie więcej. Zebraliśmy te najciekawsze i sprawdzone. Jeśli podczas pobytu natkniecie się na miejsce, które waszym zdaniem powinno znaleźć się na tej liście koniecznie podzielcie się nim w komentarzach.

Dodaj komentarz