Disneyland – kraina szczęśliwości

hd12800-V2-avec Mickey_HD

Disneyland w Paryżu to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie. Zobaczymy tu zarówno rodziny, zakochane pary, jak i grupy przyjaciół oraz usłyszymy rozmowy we wszystkich językach świata. Co przyczyniło się do tego sukcesu?

Historia Euro Disneylandu sięga 1992 roku. Nie powstałby on jednak, gdyby nie popularność amerykańskich parków. Walt Disney był nie tylko ojcem animacji, ale i genialnym biznesmenem. Jego filmy wykreowały świat, który pokochały dzieci na całym świecie. Marzenia Disneya sięgały jednak znacznie dalej. Chciał, by ludzi i postaci z jego filmów nie dzielił już szklany ekran, więc w 1955 roku przeniósł je do tematycznego parku w Kalifornii. Tym sposobem Disneyland stał się rajem na ziemi, a Disney osiągnął wielki komercyjny sukces. Dziś Disneyland to sieć parków rozrywki obecna na trzech kontynentach (Ameryka Północna, Europa, Azja).

Disneyland Paris

Zarządcy spółki Disney zdawali sobie sprawę z tego, że Disneyland w Europie czeka taki sam sukces, jak istniejące już amerykańskie parki. O jego umieszczeniu go pod Paryżem zadecydowała nie bliskość mitycznego miasta, lecz lokalizacja dogodna nie tylko dla francuzów, ale mieszkańców całego kontynentu. Obecnie Euro Disneyland jest atrakcją równie popularną, co Luwr czy wieża Eiffla. Choć początkowo francuzi byli oburzeni tym, że amerykanie ośmielają się ingerować w ich kulturę, dziś są im bardzo wdzięczni – Disneyland generuje 50 miliardów euro zysku.

Czy 262 zł za najszczęśliwszy dzień w życiu to dużo?

Większość osób, które chociaż raz w życiu odwiedziły Disneyland podsumowuje wycieczkę w podobnym słowach – to najszczęśliwszy dzień w moim życiu! Mijając bramę Disneylandu zapomina się o wszystkich dotychczasowych zmartwieniach. Liczy się tylko bajkowy świat i atrakcje, które proponuje. Starannie odtworzona scenografa, pokazy teatralne, emocjonujące kolejki górskie – generowane przez nie wrażenia są nie do przecenienia. Pieniądze zainwestowane w bilet zwracają się momentalnie. Kupujemy za nie bezcenne wspomnienia, do których zawsze będzie chciało się wracać.

Spraw, by ten magiczny dzień stał się jeszcze piękniejszy. Uniknij kolejek do kas i kup bilety do Disneylandu na Parkmania.pl

 

Dodaj komentarz