Disneyland szykuje się do swoich 25 urodzin

disneyland_urodziny

Gdy w 2002 r. Paryski Disneyland kończył 10 lat, z hukiem otwarto Walt Disney Studios – drugi park, jaki wchodzi obecnie w skład kompleksu. 20 urodziny były pretekstem do zmiany scenariusza parady i finalnego pokazu fajerwerków Disney Dreams. Czego można się więc spodziewać po przypadającym w przyszłym roku ćwierćwieczu parku?

25 urodziny Disneylandu finałem wielkiego remontu

Disneyland w Paryżu jest stosunkowo młodym parkiem rozrywki. 25 lat to jednak dość sporo z perspektywy urządzeń, które zdążyły w tym czasie obsłużyć miliony zwiedzających. Tego typu technologie bardzo szybko się starzeją. To co bawiło 25 lat temu, nie spełnia już oczekiwań dzieci wychowanych w erze smartfonów i gier Virtual Reality. Zarząd Disneylandu doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postawił na gruntowną modernizację parku. Plan został rozłożony na dwa lata, tak by większość praca była ukończona przed 2017 r. Pierwsze poddane modernizacji atrakcje już otworzyły się ponownie dla zwiedzających. W lipcu zakończył się remont Peter Pan’s Flight. To jedna z czterech atrakcji, gdzie zaplanowano wyjątkowo gruntowną modernizację, która ma zapewnić gościom nową jakość wrażeń. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jakiego rodzaju prace zostały wykonane.

Big Thunder Mountain w nowej odsłonie, czyli jeszcze bardziej dziki zachód

Równie kompleksową modernizację przechodzi obecnie Big Thunder Mountain – kultowa kolejka górska na terenie Frontierland. Remont ma zająć aż 8 miesięcy i zakończy się w grudniu tego roku. Zaangażowano do niego rzeszę specjalistów. Podczas gdy ogrodnicy i scenarzyści pracują nad tym, by jak najlepiej odwzorować pustynny kalifornijski pejzaż, specjaliści od efektów specjalnych szykują dla gości specjalną atrakcję. Z ich zapowiedzi wynika, że na końcu przejażdżki możemy się spodziewać prawdziwych fajerwerków. Już nie możemy się doczekać kiedy ponownie wsiądziemy do wagonika!

Poniżej umieszczamy listę pozostałych atrakcji, które wciąż szykują się do urodzin Disneylandu. Miejcie ją na uwadze podczas planowania wyjazdu. W innym wypadku może okazać się, że atrakcja, na której odwiedzeniu wyjątkowo wam zależało będzie nieczynna. W rzeczywistości nie jest to jednak powód do zmartwień. Do waszej dyspozycji jest przecież ponad 50 innych atrakcji.

  • La Cabane des Robinsons – ponowne otwarcie: wrzesień 2016
  • Big Thunder Mountain– ponowne otwarcie: styczeń 2017
  • Star Tours II – ponowne otwarcie: marzec 2017
  • Space Mountain – ponowne otwarcie: marzec 2017
  • Studio Tram Tour – ponowne otwarcie: kwiecień 2017
  • Pirates des Caraïbes – zamknięte od stycznia 2017 do lata 2017

Co dalej?

Podczas otwarcia pierwszego Disneylandu na Florydzie w 1955 r. Walt Disney mówił, że nigdy nie będzie to dla niego ukończony projekt. Deklaracja wydaje się być wciąż aktualna. Ciągle powstają przecież nowe filmy Disneya, a każdy z nich może stanowić podstawę dla kolejnych atrakcji w Disneylandzie. Nie jest zatem wykluczone, że po zakończeniu prac modernizacyjnych w Disneylandzie, zarząd parku podejmie decyzję o jego rozbudowie. Mogą być nowe atrakcje, hotele, a może nawet zupełnie nowy park? Jedno jest pewne – będzie jeszcze więcej magii!

Dodaj komentarz