Ekwipunek gościa Disneylandu – sprawdź czy wszystko już spakowałeś

ekwipunek_goscia_disneylandu

Jednodniowa wizyta w Disneylandzie to średnio 10 godzin zabawy w parku. Jeśli opuścisz więc pokój hotelowy wcześnie rano, prawdopodobnie wrócisz do niego dopiero późnym wieczorem. W takiej sytuacji dobrze spakowany plecak to podstawa. Dowiedz się, co powinno się w nim znaleźć.

 

Bilety do Disneylandu

Teoretycznie można je kupić w kasie przy wejściu, ale odradzamy to rozwiązanie ze względu na ciągnące się do niej kolejki. Znacznie lepiej jest dokonać rezerwacji przez Internet (np. na portalu Parkmania.pl). Tak zakupione wejściówki wystarczy wydrukować i pokazać bileterom lub zeskanować znajdujący się na nich kod na bramkach przy wejściu.

Dokumenty

Przy wejściu nikt nie powinien Was legitymować, ale na wszelki wypadek warto mieć ze sobą jakiś dowód tożsamości.

Pieniądze

Jeśli kupiliście bilety do Disneylandu przez Internet nie zostawiacie już żadnych pieniędzy w kasie głównej. Posiłki i pamiątki nie są jednak wliczone w cenę wejściówki. Na obiad w Disneylandzie należy zarezerwować min. 15 € na osobę. Tyle kosztują zestawy typu fast food. Restauracje z wykwintniejszym menu są oczywiście droższe.

Disneyland-pieniadze

Woda i przekąski

Jeśli nie chcecie wydawać za dużo w Disneylandzie spakujcie do plecaka suchy prowiant, którym będziecie posilać się w ciągu dnia. Na porządną kolację możecie się udać późnym wieczorem po opuszczeniu parku.

Stosowne ubrania

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźcie prognozę pogody. Podczas upałów nieodzowny będzie krem z filtrem i nakrycie głowy, a jeśli meteorolodzy zapowiadają deszcz warto mieć przy sobie  kurtkę przeciwdeszczową.

Zeszyt i długopis

Wszyscy bohaterowie Disneya obecni w parku chętnie pozują do zdjęć i rozdają autografy. Jeśli udajecie się do Disneylandu wraz z dzieckiem warto zaopatrzyć się w tym celu specjalny zeszyt. Dziecko zyska w ten sposób wspaniałą pamiątkę.

Plastry i podstawowe leki

Planując wyjazd do Disneylandu zwykle jesteśmy tak podekscytowani, że nie bierzemy pod uwagę przykrych sytuacji, jakie mogą wydarzyć się w parku. Tymczasem dziecko może się przewrócić lub nagle rozchorować. Lepiej zabrać więc ze sobą plastry, niż później gorączkowo szukać apteki.

Pieluchy, wózek, chusteczki do przewijania

Ekwipunek rodziców małych dzieci to osobny temat. Muszą mieć oni pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria malucha. Jeśli nie chcecie zabierać wózka z Polski, możecie wypożyczyć go na miejscu. Ta usługa jest jednak dodatkowo płatna.

Mała torebka lub tzw. nerka

Podczas korzystania z niektórych atrakcji możecie zostać poproszeni o zostawienie toreb i plecaków w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Teoretycznie nic nie powinno się im stać, ale pieniądze i dokumenty warto mieć cały czas przy sobie. W takiej sytuacji bardzo użyteczna jest niewielka sakiewka lub pojemne, zamykane na suwak kieszenie.

Aparat fotograficzny

Zdjęcia są chyba najlepszą pamiątką z Disneylandu ( w tym artykule polecamy Waszej uwadze także inne użyteczne gadżety). Cale szczęście w aparat fotograficzny jest już wyposażony niemal każdy nowoczesny smartfon. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Duża lustrzanka byłaby jedynie zbędnym ciężarem.

Opaska identyfikacyjna dla dziecka

Jeszcze przed wyjazdem wytłumaczcie dzieciom, że w Disneylandzie będzie bardzo dużo ludzi, w związku z czym muszą się Was pilnować. Na wszelki wypadek wyposażcie je też w opaski identyfikacyjne z imieniem, nazwiskiem i numerem kontaktowym.

Wszystkie osoby, które chciałyby jeszcze dokładniej przygotować się do wyjazdu odsyłamy do e-booka, jakim posiłkowaliśmy się w czasie pisania artykułu. Na koniec należy się Wam jeszcze jedna uwaga – torby i plecaki, jakie będziecie mieć ze sobą w Disneylandzie nie powinny być zbyt ciężkie. Nie chcecie chyba, by bolące plecy i ramiona uprzykrzyły Wam wyjazd?

Źródła zdjęć: giphy.com

Dodaj komentarz