Jak gospodarować czasem w Disneylandzie?

jak-gospodarowac-czasem-w-disneylandzie

Disneyland to ogromne założenie, na które składają się dwa parki i blisko 60 atrakcji. Do tego dochodzi mnóstwo sklepów, restauracji i widowiskowa parada. Jak gospodarować czasem, by maksymalnie wykorzystać pobyt w Disneylandzie? Poniżej prezentujemy 8 naszych niezawodnych wskazówek.

  1. Wstań wcześnie – bramy Disneylandu otwierają się o 10:00. Bądź więc na miejscu w momencie, gdy do środka będą wpuszczani pierwsi goście. To głównie od tego, jak wcześnie rozpoczniesz zwiedzanie zależy, ile atrakcji zdążysz odwiedzić.
  2. Zacznij od najpopularniejszych atrakcji – Piraci Karaibów, Tower of Terror, Space Mountain, Crush’s Coaster – oto najpopularniejsze atrakcje w Disneylandzie. Chcąc odwiedzić je w godzinach szczytu musisz się liczyć z tym, że możesz spędzić w kolejce nawet godzinę. Lepiej jest więc zaliczyć je w pierwszej kolejności lub zostawić na sam koniec. Po paradzie wiele osób kieruje się do wyjścia albo robi zakupy. To także dobry moment na to, by udać się w kierunku wyjątkowo popularnych atrakcji.
  3. Rozważ nocleg w hotelu Disneya – goście hotelowi mogą korzystać ze wszystkich atrakcji w parku już od 8:00 (extra magic hours). Dwie godziny dodatkowej zabawy bez kolejek i tłumów zwiedzających to jeden z wielu powodów, dla których warto rozważyć nocleg na terenie Disneylandu.
  4. Korzystaj z fastpass – fastpass to rodzaj biletu, który upoważnia nas do wstępu na daną atrakcję o określonej godzinie. Można je odebrać bezpłatnie w specjalnych biletomatach na terenie parku. Zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać na wejście do któregoś z mniej obleganych obiektów, obiad albo zakupy. Pamiętajmy jednak o tym, że kolejny bilet FASTPASS można pobrać dopiero wtedy, gdy ten pierwszy wygaśnie. Wybierajmy więc takie, by nie blokować sobie całego dnia. I jeszcze jedno. Nie spóźniajmy się! Przybycie o kilka minut za późno mieści się jeszcze w granicach tolerancji, ale poważniejsze spóźnienie skutkuje utratą biletu.
  5. Pojaw się w miejscu parady z wyprzedzeniem – Tuż przed rozpoczęciem parady na Main Street U.S.A może już być bardzo tłoczno. Warto więc pojawić się tam z ok. półgodzinnym wyprzedzeniem. W sytuacji, gdy show nie specjalnie Cię interesuje korzystaj z tego, że uwaga zwiedzających jest skoncentrowana właśnie na paradzie i udaj się na jedną z popularniejszych atrakcji.
  6. Opracuj trasę zwiedzania jeszcze przed wizytą w Disneylandzie – przemieszczanie się między poszczególnymi atrakcjami pochłania wiele energii. Zastanów się więc, jakie atrakcje chcesz zobaczyć i poruszaj się według ustalonego wcześniej planu.
  7. Zakupy i kolację odłóż do wizyty w Disneyland Village – butiki i restauracje w sąsiadującej z parkiem Disney Village są czynne nieco dłużej niż te na terenie parku (z wyjątkiem sezonu letniego, gdy Disneyland Park jest otwarty do 23:00). Kolację i zakup pamiątek możesz więc bez obaw zostawić na sam koniec. O tym, dlaczego jeszcze warto udać się do Disney Village pisaliśmy już w tym artykule.
  8. Jeśli budżet Ci na to pozwala zarezerwuj 2 dni zamiast 1 – kilkanaście godzin biegania po parku z pewnością będzie bardzo ekscytującym doświadczeniem. Z czasem zmęczenie da jednak o sobie znać. Jeśli masz tylko taką możliwość przedłuż pobyt chociaż o jeden dzień. Możesz skorzystać z jednej z promocji na stronie Parkmania.pl. Z pewnością nie będziesz żałować zainwestowanych pieniędzy.

fastpass

W miejscach takich jak Disneyland czas mija niezwykle szybko. Nie jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że mimo stosowania się do wskazówek, nie będziesz czuć niedosytu po opuszczeniu parku. Takie już są uroki wizyty w Disneylandzie. Na drugi dzień trudno jest wrócić do rzeczywistości. Z czasem z pewnością docenisz jednak, jak wielu nowych rzeczy udało Ci się doświadczyć. Poza tym zawsze możesz tam wrócić albo przejrzeć ofertę Parkmania.pl pod kątem wycieczki do innego parku rozrywki.

 

 

Źródła zdjęć: 1, 2

Dodaj komentarz