O jakiej porze roku najlepiej udać się do Disneylandu?

micky-mouse-102709_960_720

Disneyland jest czynny przez 365 dni w roku. Który z nich jest optymalnym terminem na wizytę?  Trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Uznaliśmy więc, że opowiemy wam pokrótce, jak wygląda każda z pór roku w Disneylandzie

Lato

Wycieczka do Disneylandu w czasie wakacji letnich wiąże się zwykle z obawą przed tłumami w parku. Weźmy jednak pod uwagę to, że nie ciągną one tam bez powodu. Latem parkowe ogrody prezentują się naprawdę magicznie. Poza tym tory wielu karuzel i rollercoasterów również zlokalizowane są w plenerze. Ciepłe i słoneczne dni są więc naszym ogromnym sprzymierzeńcem. Miejmy też na uwadze to, że w czasie przesilenia letniego słońce nie znika z horyzontu przez około 18 godzin. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, które zdecydowały się na nocleg na terenie Disneylandu. Gdy o 8 rano w ramach extra magic hours będziecie wchodzić na teren parku słońce powinno już grzać całkiem intensywnie. Za letnim wyjazdem do Disneylandu przemawia też wyjątkowo bogaty o tej porze roku program pokazów i spektakli oraz przedłużone godziny otwarcia Disneyland Park (do 23:00).

Uwaga! 14 lipca i 15 sierpnia to dni wolne od pracy we Francji. Radzimy unikać tych terminów podczas rezerwowania biletów. Francuzi z pewnością będą próbować wykorzystać chwilę wolnego na rodzinny wyjazd. Korki przed wjazdem na teren parku są niemal gwarantowane.

Jesień

To dość nieprzewidywalna pora roku. Ostatnimi laty mieszkańcy regionu paryskiego nie mieli jednak podstaw do narzekań. Wyjątkowo ciepła i słoneczna aura utrzymywała się niemal do końca listopada! Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że decydując się na wycieczkę we wrześniu lub październiku Wy również będziecie mieć pogodę po swojej stronie. Jesienią w parku z pewnością będzie też znacznie luźniej i taniej. Niemniej jednak warto zarezerwować wejściówki wcześniej. Zwłaszcza wtedy, jeśli planujemy nocleg na terenie Disneylandu.

Inne jesienne atrakcje:

  • festiwal Halloween – w Disneylandzie pojawiają się wówczas specjalne dekoracje i spektakle tematyczne.

Zima

Śnieg i mróz w Paryżu to rzadkość. Średnia temperatura w grudniu i styczniu waha się w okolicach 5 °C. Mimo nieco niższych niż zwykle temperatur atmosfera jest niezwykle ciepła i radosna. To zasługa niesamowitych, bożonarodzeniowych dekoracji, jakie pojawiają się w Disneylandzie pod koniec listopada. Miliony światełek, świerkowe girlandy, ogromna choinka na Main Street U.S.A, a nawet sztuczny śnieg podczas parady! Dzięki tym wszystkim ozdobom Disneyland zyskuje jeszcze więcej magii. Tak niesamowitej atmosfery nie jest w stanie zepsuć nawet najgorsza pogoda. Nie obawiajcie się więc chłodu i deszczu. Większość atrakcji w Disneylandzie jest przecież zadaszona. Zawsze możecie też rozgrzać się przy korzennej herbacie w jednej z tamtejszych kawiarni.

Pozostałe punkty zimowego programu:

  • lodowisko
  • w grudniu w Disneylandzie można się spotkać ze św. Mikołajem

Wiosna

Ciepłe, wiosenne miesiące są doskonałym momentem na wizytę w Disneylandzie. Jest zielono, ciepło i zdecydowanie mniej tłoczno niż podczas wakacji letnich. Na brak wydarzeń także nie można narzekać. W okolicach Wielkiejnocy w parku rozpoczynają się przygotowania do wiosennego festiwalu (Le Festival du Printemps). 12 kwietnia przypadają również urodziny parku.

Wniosek płynący z powyższych akapitów jest prosty. To czy Disneyland będzie wypełniony kwiatami, czy świetlną iluminacją jest nieistotne. Zawsze będziecie się tam świetnie bawić. Z chęcią poczytalibyśmy jednak o Waszych osobistych wrażeniach. Zima, wiosna, lato, czy jesień? O jakiej porze roku chcielibyście odwiedzić Disneyland? A może mieliście już ku temu okazję? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach.

 

Dodaj komentarz