Obiad z księżniczkami lub Myszką Mickey – takie rzeczy tylko w Disneylandzie!

obiad-z-ksiezniczkami2

Z jaką postacią z bajki chciałbyś się spotkać? Jeśli w odpowiedzi na to pytanie pada imię jednej z księżniczek Disneya nie możesz odmówić swojemu dziecku posiłku w ich towarzystwie. Zobacz, które restauracje w Disneylandzie oferują taką możliwość. 

obiad-z-ksiezniczkami-w-disneylandzie

Obiad z księżniczkami w L’Auberge de Cendrillon

L’Auberge de Cendrillon to jedyna restauracja w Disneylandzie, gdzie obowiązują specjalne bilety wstępu. W ich cenie otrzymujemy kilkudaniowy posiłek i możliwość spotkania z księżniczkami Disneya. Postaci zmieniają się kilkakrotnie w ciągu dnia. Możemy tam natknąć się na Kopciuszka, Śpiącą Królewnę, Małą Syrenkę, Roszpunkę, Śnieżkę, Bellę i Tianę. Wybrane księżniczki przybywają do restauracji w towarzystwie swoich wybranków. Do stałych punktów programu należy taniec pary w specjalnie przeznaczonej do tego części sali. Każda z obecnych w sali księżniczek stara się też rozmawiać z gośćmi. Przygotujcie się na pytania o to, jak bawicie się w Disneylandzie i jakie atrakcje najbardziej się wam podobały. Zawsze możecie jednak skierować dyskusję na dowolny temat.

auberge-de-cendrillon

W L’Auberge de Cendrillon obowiązuje prawdziwie królewskie menu. Na posiłek dla osoby dorosłej składa się koktajl, niewielkie przekąski (tzw. amuse bouche), przystawka, danie główne i deser. Menu dziecięce ma tą samą strukturę, ale porcje są nieco skromniejsze, a dania dostosowane do dziecięcych smaków. Kuchnia cieszy się bardzo dobrą opinia. Możecie się o tym przekonać przeglądając opinie o restauracji w serwisie Trip Advisor.

Niestety nie jest to tania restauracja. Za obiad z menu dla dorosłych zapłacimy 69€, dziecięcy posiłek kosztuje 39€. Możliwa jest też zorganizowanie urodzin za dodatkową opłatą (27€). Cena obejmuje tort urodzinowy dla maksymalnie 8 osób. Czy warto tak się wykosztować? Jeśli macie dzieci w wieku wczesnoszkolnym i dysponujecie funduszami na taką atrakcję nie wahajcie się ani chwili. Dla kilkuletniej dziewczynki takie spotkanie to spełnienie marzeń.

Le Cafe Mickey i Le buffet Inventions

Nie tylko księżniczki mogą nam umilić czas podczas posiłku. W Le Cafe Mickey i Le buffet Inventions czeka na nas Myszka Mickey, Kaczor Donald, Daisy, Minnie, Goofy, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Pinokio, Gepetto oraz Chip i Dale. Pierwsza z restauracji mieści się w Disney Village. Jej wnętrze przypomina dużą kawiarnię. W menu dominują dania z kuchni międzynarodowej (makarony, burgery, lody). Dorośli płacą za posiłek od 35 do 45€, dzieci 22€. Można też tam zjeść śniadanie (koszt 24€, 17€ dla rezydentów Disney Hotel).

restauracje-cafe-mickey

Le buffet Inventions należy szukać na parterze Disneyland Hotel. Tu menu komponujemy według własnych preferencji. Do dyspozycji wszystkich gości jest szwedzki stół zastawiony różnego rodzaju przysmakami. Cena takiego posiłku to 57€ dla osoby dorosłej i 31€ dla dziecka. W koszt nie są wliczone napoje. W każdy niedzielny poranek można się też tam udać na brunch (64€ dorośli, 32€ dzieci).

Zarówno Le Cafe Mickey, jak i Le buffet Inventions to popularne miejsca do organizacji urodzin. Za tort podobnie jak w L’Auberge de Cendrillon trzeba zapłacić 27€. Każdy jubilat ma zagwarantowane specjalne przywileje. Postaci tańczą, śpiewają i aktywnie uczestniczą podczas krojenia urodzinowego tortu. Takiego przyjęcia nie da się szybko zapomnieć.inventions-buffet

Jeśli planujecie udać się do którejś z wymienionych restauracji radzimy dokonać wcześniej rezerwacji. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, którym zależy na spotkaniu księżniczek. Znalezienie wolnego stolika w dniu przyjazdu może być bardzo trudne.

Źródła zdjęć: www.disneylandparis.fr, www.disneyholidays.co.uk

Dodaj komentarz