Pierwsza wizyta w Disneylandzie – od czego zacząć?

n008010

Mijając bramę Disneylandu można poczuć się niczym dziecko, które otrzymało w prezencie czekoladową bombonierkę. Ogrom atrakcji potrafi przytłoczyć. Potraktujcie więc ten wpis jak opisy poszczególnych czekoladek. Teraz zamiast łapczywie odpakowywać każdą z nich bez problemu znajdziecie swój ulubiony smak.

Krok 1: ustalamy czy zaczynamy od Walt Disney Studios czy Disneyland Park

Optymalnym rozwiązaniem jest rozdzielenie wycieczki na dwa dni. Proponujemy zacząć od Disneylandu: tam robimy sobie obowiązkowe zdjęcie na tle zamku Śpiącej Królewny, zaliczamy najciekawsze atrakcje (szczegóły dalej 🙂 ) i chłoniemy magiczną atmosferę tego miejsca. Następnego dnia wzmacniamy wrażenia ekscytując się nowszymi atrakcjami w Walt Disney Studios. W przypadku krótszego pobytu warto odwrócić tą kolejność. Disneyland Park wymaga znacznie więcej czasu. Szkoda byłoby też ominąć paradę i wieczorny pokaz fajerwerków.

Krok 2: określamy harmonogram, uwzględniając atrakcje, których nie można przegapić  

Wszystkich atrakcji nie dacie rady zobaczyć za pierwszym razem, ale każda wycieczka do Disneylandu ma swoje podstawowe punkty. Oto nasze top 5 atrakcji w Disneyland Park i  Walt Disney Studios

Disneyland w Paryżu – atrakcje, których nie można ominąć

  • Indiana Jones et le Temple du Péril– jeśli macie więcej niż 1,40 koniecznie musicie wsiąść do tej kolejki! Ekstremalne wrażenia i niesamowity widok na cały park gwarantowane.
  • Phantom Manor – Upiorny dom strachów otoczony, przerażającym ogrodem. Całość jest emocjonująca co rolcoaster!
  • Crush’s Coaster – na tej kolejce żółwie tempo nabiera zupełnie innego znaczenia. Poruszamy się tu na grzbietach morskich żółwi znanych z filmu „gdzie jest Nemo?”.
  • Cinemagique – Wyświetlany film jest montażem najwybitniejszych filmów z historii kinematografii. Wzbogacają go liczne efekty specjalne, dzięki którym spektakl cieszy się ogromnym powodzeniem.
  • Piraci z Karaibów – Atrakcja stała się inspiracją do filmu! To najlepszy dowód na to, że musi być w niej coś specjalnego.

Krok 3: chwytamy za przewodnik i szukamy kolejnych atrakcji

Każdy gość Disneylandu ma wobec tej wizyty jakieś oczekiwania. Grupa nastolatków będzie nastawiona na ekstremalne wrażenia i biegiem uda się na jeden z rollercoasterów. Rodzice dziewczynki, która przepada za Małą Syrenką z pewnością zaprowadzą ja na spotkanie ze swoją ulubioną bohaterką. Pary będą natomiast szukać miejsc gdzie będą mogli cieszyć się zarówno magią miejsca, jak i swoim towarzystwem. Trudno jest uśrednić wszystkie te wymagania, dlatego postanowiliśmy stworzyć serię wpisów, stanowiących mini przewodniki po Disneylandzie dedykowane dla każdej z tych grup. Będą to:

atrakcje dla małych księżniczek

atrakcje dla chłopców

atrakcje dla fanów ekstremalnych wrażeń

atrakcje dla par

Lada dzień wpisy zaczną pojawiać się na blogu. Zawsze możecie zasugerować nam jeszcze jakąś grupę. Wraz z serwisem Parkmania.pl zorganizowaliśmy już setki wycieczek do Disneylandu. Z pewnością znajdziemy dla Was jakieś atrakcje.

Dodaj komentarz