Postacie Disneya – kogo i gdzie można spotkać w Disneylandzie?

Tic&Tac_parkmania

Ambicją Walta Disneya było stworzenie parku, w którym goście mogliby się poczuć jak w filmie. Do wyczarowania takiej atmosfery nie wystarczy jednak sama scenografia. Każda baśń musi mieć przecież swoich bohaterów. Po uliczkach Disneylandu stale przechadza się wiec Kaczor Donald, Myszka Mickey i jej wierny pies Pluto. Ciekawi Was kogo jeszcze można tam spotkać?

Księżniczki Disneya

kogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_sniezkakogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_kopciuszek

W artykule „Atrakcje dla małych księżniczek” wspominaliśmy już o tym, że na terenie Fantasylandii znajduje się Princess Pavilion, gdzie można spotkać najważniejsze kobiece postaci w filmów Disneya. W pawilonie na stałe przesiaduje Aurora, Śnieżka, Kopciuszek, Ariel i Bella. Jeśli komuś zależy na spotkaniu księżniczki Tiany z bajki „Księżniczka i żaba” należy jej szukać w „Tiana Place” nad rzeką w krainie Frontierland. Okolice portu Thunder Mesa Riverboat Landing przywodzą na myśl jej rodzinny Nowy Orlean, więc decyzja o ulokowaniu jej właśnie w tej okolicy nie powinna nikogo dziwić. Wśród księżniczek nie mogło też zabraknąć Anny i Elsy. W związku z Frozen Summer Fun siostry mają niezwykle pracowite wakacje. O szczegółach tego programu pisaliśmy już tutaj.

Drużyna Disneya na lato 2016 

kogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_chudykogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_pan

Disneyland to nie tylko księżniczki. Poniżej znajdziecie miejsca i godziny, w jakich można spotkać się z pozostałymi bohaterami:

  • Kaczor Donald, Goofy, Daisy, Minnie

Witają gości na Main Street U.S.A

  • Goofy – Plaza Gardens Restaurant – 11:00 – 16:00
  • Kaczor Donald – Casey’s Corner -11:15-16:15 i 18:45-20:45
  • Minnie – Liberty Arcade – 11:15-16:15 i 18:45-20:45
  • Myszka Mickey

Fantasyland (Meet Mickey Mouse) – 10:30-19:00

  • Kubuś Puchatek i przyjaciele

Fantasyland (nieopodal karuzeli z filiżankami) – 11:15 – 14:00

  • Alicja w Krainie Czarów

Fantasyland – Okolice labiryntu – 11:15 -14:00

  • Chudy i inni bohaterowie z „Toy Story”

Frontierland (Cowboy Cookout Barbecue) – 10:45 -12:00 i 14:30 – 16:45

Plotka głosi, że jeśli w pobliżu zabawek z „Toy Story” krzykniemy „nadchodzi Andy!” postacie padną na ziemię i przestaną się ruszać. Zdaje się jednak, że był to wyłącznie jednorazowy przypadek w jednym z amerykańskich parków. Wyobrażacie sobie, co działoby się, gdyby pogłoska okazała się prawdą? Biedny Chudy i Jessie musieliby co i rusz upadać i podnosić się z ziemi 🙂

  • Chip i Dale

Adventureland (okolice restauracji Hakuna Matata) – 11:15 – 14:45

  • Piotruś Pan i Dzwoneczek

plaża piratów w Adventureland -11:15 – 14:40

kogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_minniekogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_pluto

Jeśli wśród wymienionych bohaterów brakuje waszych ulubionych postaci, to jeszcze nic straconego. Śledźcie na bieżąco oficjalną stronę Disneylandu i wypatrujcie nowych spektakli. Harmonogram spotkań zmienia się kilka razy do roku i nie odpowiadamy za ewentualne zmiany w powyższym planie. W wakacyjnej rozpisce brakuje Alladyna i Jasminy, Meridy Walecznej, Roszpunki oraz postaci z „Księgi Dżungli” i „Króla Lwa”. Można się z nimi zobaczyć o innej porze roku. Niebywałą okazją do spotkania wszystkich czarnych charakterów z filmów Disneya jest też Halloween. Na stronie Parkmania.pl dostępne są już bilety na to wydarzenie.

https://www.youtube.com/watch?v=93wo–PlQ5M

Postacie z filmów aktorskich

W Disneylandzie spotkamy również postaci z filmów aktorskich i to nie tylko tych z wytwórni Disneya. W okolicach statku pirackiego kręci się Jack Sparrow, na terenie Walt Disney Studios można sobie zrobić zdjęcie ze Spidermanem, stałym punktem programu jest również Akademia Rycerzy Jedi z „Gwiezdnych wojen”. Istnieje wiec szansa na to, że spotkacie swojego ulubionego bohatera nawet jeśli nie jesteście fanami świata wykreowanego przez rysowników Disneya.

kogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie1kogo_mozna_spotkac_w_disneylandzie_spiderman

Herbata w towarzystwie Myszki Mickey

Gdy na którejś z uliczek Disneylandu pojawi się postać z bajki, momentalnie otacza ją tłum chętnych do zdjęć. Istnieje jednak możliwość spotkania w znacznie bardziej kameralnych okolicznościach. Możecie się z nimi zobaczyć podczas posiłku w jednej z restauracji na terenie Disneylandu. Cena takiej przyjemności znacznie przekracza koszt śniadania czy obiadu w innym miejscu. Jest to jednak niebywała okazja do tego, by zagwarantować dzieciom tak wyjątkowe wspomnienia. Spotkania w czasie posiłku mogą mieć różne formy, dlatego z czasem poświęcimy im osobny artykuł.


Jeśli wasza wycieczka do Disneylandu motywowana jest chęcią spotkania znajomych postaci nie możecie też przegapić widowiskowej parady. Odbywa się ona codziennie o 17:30. Pochód zwykle otwierają trzy dobre wróżki znane ze „Śpiącej królewny”. Następnie na Main Street U.S.A pojawiają się platformy i powozy, w których zasiadają najważniejsze postaci z filmów. Jest radośnie, kolorowo, jak w baśni – dokładnie tak jak chciał Walt Disney.

 

 

Za ilustracje do artykuły posłużyły fotografie udostępniane na oficjalnym Instagramie paryskiego Disneylandu.

Dodaj komentarz