W czym Disneyland w Paryżu jest lepszy niż pozostałe parki Disneya?

n013047

Nie aż tak monumentalny, mniej dochodowy – na pierwszy rzut oka Disneyland w Paryżu nie wypada najlepiej w zestawieniu z parkami w Stanach. Naszym zdaniem europejski Disneyland ma jednak wiele cech, których amerykanie mogą mu zazdrościć. Przekonajcie się, co mamy na myśli.

Tylko tu można doświadczyć 4 pór roku

Na sieć Disneya składa się obecnie 6 parków. Tylko w Paryżu i Tokio można jednak doświadczyć zmienności pór roku. Teoretycznie można uznać to za wadę – zła pogoda zwykle nie zachęca do spędzania całych dni na świeżym powietrzu. Z drugiej strony goście Disneyland World na Florydzie i Kalifornii nigdy nie zobaczą Zamku Śpiącej Królewny w otoczeniu jesiennej ferii barw lub śniegu. O tym jak pięknie może być w paryskim Disneylandzie zimową porą przekonacie się oglądając zdjęcia, wykonane w tegoroczny noworoczny poranek.

disneyland_zima
Źródło zdjęcia: Twitter @ED92

 

Atrakcje, jakich nie znajdziemy w żadnym innym parku

Większość atrakcji w paryskim Disneylandzie ma swoje odpowiedniki w pozostałych parkach Disneya. Warto jednak wiedzieć, ze w większości wypadków nie są one dokładnie takie same. Kolejka Indiana Jones’a w Disneylandzie w Kalifornii to atrakcja zadaszona, tymczasem tor paryskiej kolejki jest w niemal całości zlokalizowany pod gołym niebem. Takich różnic można by znaleźć znacznie więcej.

W Disneylandzie w Paryżu znajdują się też atrakcje, jakich próżno szukać w pozostałych parkach. To np. Ratatouille L’Aventure Totalement Toquée de Rémy – kolejka typu dark ride, która nawiązuje do historii o szczurku Remy, który marzył o karierze szefa kuchni.  Jak wiadomo akcja filmu toczy się w Paryżu, więc miejsce w jakim znalazła się, bazująca na nim atrakcja nie powinno nikogo dziwić. Nieopodal można też zjeść obiad w restauracji wzorowanej na tej z filmu („Chez Rémy”).  Podaje się tam przede wszystkim klasyki kuchni francuskiej.

Niesamowite spektakle

Na deskach teatrów w Disneylandzie w Paryżu wielokrotnie wystawiano spektakle, jakich nie można było zobaczyć w żadnym innym Disneylandzie. Ostatnim takim wydarzeniem była premiera „Mickey and the Magician” – to spektakl stworzony specjalnie na potrzeby paryskiego Disneylandu. Sztuka zebrała bardzo dobre recenzje – mówiło się o niej nawet, jak o nowej jakości spektakli w Disneylandzie.  Obecnie spektaklu nie ma już w aktualnym repertuarze, ale planowane jest jego wznowienie.

disneyland-paryz-spektakle
źródło zdjęcia: disneylandparis.fr

Po prostu Paryż

Będąc w Disneylandzie w Paryżu, koniecznie trzeba też odwiedzić samo miasto. Aby znaleźć się pod Łukiem Triumfalnym wystarczy wsiąść do kolejki RER A – dojazd nie zajmie więcej niż 40 min. Po całym dniu szaleństwa w Disneylandzie można więc szybko przetransportować się do centrum na lampkę wina przy barze. Czy to nie kusząca perspektywa?

paryz
źródło zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz