Co zrobić jeśli w czasie wycieczki do Disneylandu zaskoczy nas deszcz?

deszcz

Europejski klimat bywa nieprzewidywalny. Co zrobić, gdy w dniu długo oczekiwanej wycieczki do Disneylandu  pogoda nie dopisze? Wbrew pozorom wcale nie jest to stracony dzień. Wystarczy ze weźmiecie sobie do serca kilka naszych rad.

Sprawdźcie prognozę pogody

Bez względu na to, o jakiej porze roku wybieracie się do Disneylandu sprawdźcie prognozę pogody przed wyjazdem. Jeśli nie jest ona zbyt optymistyczna, zabierzcie ze sobą cieplejsze ubrania, parasol lub pelerynę przeciwdeszczową. Takie gadżety można kupić też na miejscu, ale trzeba się liczyć z tym, że ich ceny mogą być nieco zawyżone.

Przemieszczajcie się galeriami i krytymi pasażami

Podczas budowy paryskiego Disneylandu miano na uwadze to, że europejski klimat jest znacznie bardziej kapryśny niż ten panujący na Florydzie. Z tego powodu zdecydowana większość atrakcji w Disneylandzie mieści się pod dachem. Zadbano też o kryte galerie i pasaże, dzięki którym można przemierzyć znaczną część parku bez konieczności rozkładania parasola.

Korzystajcie z atrakcji, na które zwykle brakuje czasu

Jeśli deszcz uniemożliwi Wam swobodny spacer po parku, udajcie się w miejsca, które można zwiedzać niezależnie od pogody. Możecie powłóczyć się korytarzami zamku Śpiącej Królewny, udać się do pasażu Alladyna lub poznać tajemnicę podwodnego okrętu Nautilusa

Idźcie na spektakl

Jeśli deszcz nie ustąpi i opady będą bardzo intensywne wszystkie plenerowe pokazy i parady prawdopodobnie zostaną przesunięte w czasie lub odwołane. Tego typu sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, ale niestety czasem mają miejsce. Jeśli pech sprawi, że będzie akurat tego dnia w Disneylandzie nie załamujcie rąk. Możecie przecież zobaczyć spektakl w jednym z teatrów (Cinémagique, Animagique), albo odwiedzić bohaterów Disneya w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. O tym, gdzie dokładnie można spotkać postaci Disneya pisaliśmy już w tym artykule.

Zróbcie sobie przerwę

Nawet jeśli w trakcie waszego pobytu zacznie padać deszcz, nie znaczy to, że taka pogoda utrzyma się cały dzień. Wykorzystajcie ten moment na zjedzenie posiłku, albo zakupy w jednym z butików. Może gdy będziecie go opuszczać zza ciemnych chmur wyjrzy już słońce?

Źródła zdjęć: 1,2,3,4

Dodaj komentarz