Uwielbiasz Gwiezdne Wojny? Sezon Mocy w Disneylandzie to coś dla Ciebie!

sezon-mocy-bilety-disneyland

W kinach można już oglądać najnowszą część „Gwiezdnych wojen”. Tymczasem 14 stycznia w Disneylandzie miała miejsce inauguracja wydarzenia, które można śmiało porównać do premiery najnowszej części sagi – rozpoczął się Sezon Mocy w Walt Disney Studios!

Lord Vader w Disneylandzie

Disney wykupując prawa do gwiezdnych wojen w 2012 r. z pewnością miał już plan na to, jak wykorzystać i spieniężyć uniwersum wykreowane przez Georga Lucasa. Inwestycja w Lucas Film kosztowała ich w końcu 4, 5 miliarda dolarów. Nikt nie porywałby się na taki krok bez przemyślanej strategii. Jej trzonem są oczywiście filmy – w ubiegłym roku mogliśmy uczestniczyć w aż dwóch premierach nowych odsłon sagi. Wbrew obawom wielu sceptyków „Gwiezdne Wojny” Disneya okazały się hitem. Fani już z niecierpliwością oczekują pojawienia się kolejnych epizodów. Jak umilić im ten czas? Świat „Gwiezdnych Wojen” jest na tyle rozbudowany, że aż się prosił o wykreowanie na jego podstawie parku rozrywki. Zamiast tworzyć nowe parki, Disney zaprosił jednak Lorda Vadera do Disneylandu. Pierwsze atrakcje nawiązujące do „Gwiezdnych wojen” pojawiły się w amerykańskich parkach jeszcze przed przejęciem LucasFilm przez Disneya. Paryski Disneyland musiał jednak poczekać na podobną inwestycję aż do 2016 r – to wtedy rozpoczęła się gruntowna modernizacja parku, która ma się zakończyć w marcu tego roku. Wśród remontowanych atrakcji znajdują się dwie, które wcześniej takce oscylowały wokół podróży kosmicznych, ale nie towarzyszyła im żadna konkretna historia. Teraz obydwie przeniosą gości do świata „Gwiezdnych Wojen”.

Czym właściwie jest „Sezon mocy” ?

Sezon mocy to pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Walt Disney Studios. Podobne miały już jednak miejsce w Disneylandzie w USA i Azji, gdzie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Wszystko wskazuje na to, że europejscy fani „Gwiezdnych Wojen” również nie pozwolą na to, by ominęło ich takie wydarzenie. Program obejmuje szereg pokazów i animacji. Między 14 stycznia a 26 marca teren parku będą stale patrolować szturmowcy pod dowództwem kapitana Phasmy. Można też liczyć na spotkanie z innymi bohaterami sagi oraz wziąć udział w szkoleniu dla rycerzy Jedi. Nie byle jaką atrakcją jest również pokaz laserowo multimedialny, wyświetlany na fasadzie Tower of Terror.

Wszystkich fanom Gwiezdnych wojen polecamy też promocję portalu parkmania.pl. Czas jej trwania zbiega się z datami „Sezonu Mocy”. Oprócz 15% zniżki na hotel i bilety do Disneylandu otrzymacie wyżywienie full board (3 posiłki) gratis

Dodaj komentarz