Disneyland w Paryżu – najważniejsze atrakcje

N017907

Disneyland w Paryżu ciągle się zmienia i modernizuje. Wraz z nowymi filmami w parku pojawiają się kolejne obiekty, pokazy i postaci. Istnieje jednak kilka kultowych atrakcji, które są obowiązkowym elementem każdej wycieczki do Disneylandu.

Disneyland w Paryżu tworzą dziś dwa osobne parki czyli Disneyland Park i Walt Disney Studios. Większość naszych pakietów uwzględnia cenę wejścia do każdego z nich.

Disneyland Park

Disneyland Park został podzielony na cztery strefy. Łączy je Main Street U.S.A czyli centralna ulica przypominająca scenografię z filmów, których akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Ujrzymy ją tuż za bramą parku. Następnie powinniśmy kierować się do którejś z czterech magicznych krain. Są wśród nich:

  • Fantasyland – część adresowana do najmłodszych gości. Jej znakiem rozpoznawczym jest imponujący zamek Śpiącej Królewny. Pozostałe atrakcje nawiązują do Alicji w Krainie Czarów (labirynt kapelusznika), Królewny Śnieżki, Piotrusia Pana i Dumbo (karuzela).
  • Frontierland – Dziki Zachód pod Paryżem. Zwiedzimy tu wioskę Pocahontas, Dom Strachów i odbędziemy ekstremalną przejażdżkę kolejką górską
  • Adventureland – obowiązkowy punkt dla poszukiwaczy adrenaliny. To tu znajduje się rollercoaster Indiana Jones’a i tor wodny w klimacie Piratów z Karaibów.
  • Discoveryland – atrakcje tej części mają kojarzyć się z kosmosem. Do tych najbardziej popularnych należy Buzz Astral z „Toy Story”.

Walt Disney Studios

To drugi i młodszy park, w związku z czym znajdujące w nim atrakcje odnoszą się do nowszych animacji Disneya. Podobnie jak Disneyland Park dzieli się na kilka części:

  • Toon studio – poznamy tu kulisy powstawania animacji Disneya. Dla tych których nie interesują pokazy filmów przygotowano kolejkę nawiązującą do filmu „Gdzie jest Nemo” i wyścigi z „Aut”
  • Production Courtyard – tu również zobaczymy kulisy powstawania produkcji Disneya, ale tym razem będą to nie animacje, ale filmy pełnometrażowe. Twórcy zdradzają m. in. jak kręci się sceny kaskaderskie. Znajdująca się w tej strefie „Wieża Mroku” to obowiązkowa atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń.
  • Backlot – cześć poświęcona efektom specjalnym i filmowi „Armagedon”, do którego nawiązuje umieszczony w tej strefie rollercoaster. W tle zawsze puszczana jest kultowa piosenka zespołu Aerosmith ze wspomnianego filmu.

Parady i pokazy sztucznych ogni

Parady odbywające się w Disneyland park są znacznie bardziej spektakularne od tych organizowanych w Walt Disney Studios. To także tam w okolicach zamku Śpiącej Królewny wystrzeliwane są sztuczne ognie. Pokaz rozpoczyna się codziennie o 23:00 i po prostu nie można go przegapić!

 

Dodaj komentarz