Ile kosztuje bilet do Disneylandu?

TO_MICKEY_LTD_hor_A4_logo

Wyjazd do Disneylandu uchodzi za dość drogą rozrywkę. Z drugiej strony osoby, które miały przyjemność zawitać za jego bramy zgodnie twierdzą, że park zagwarantował im wspomnienia warte wszystkich pieniędzy. Ile faktycznie kosztuje bilet do Disneylandu? Czy na wejściówce da się zaoszczędzić?

Dlaczego bilety do Disneylandu dostępne Internecie są tańsze?

W kasie Disneylandu za wejściówkę do dwóch parków zapłacimy ok. 90 € za osobę dorosłą i 82 € za dziecko poniżej 12 roku życia (ceny mogą różnić się w zależności od obowiązującej taryfy sezonowej). Zakładając taki scenariusz trzeba się jednak liczyć z kolejkami do kas, które w sezonie potrafią osiągać naprawdę imponujące rozmiary. To jeden z wielu argumentów za tym dlaczego warto zarezerwować bilet przez Internet. Kolejny z nich to ceny. Osoby, które znalazły się już pod bramą nie mają innego wyjścia, jak zakup biletu w kasie. Portale internetowe pośredniczące w ich sprzedaży nie determinują na klientach błyskawicznej decyzji zakupowej. Ceny są niższe, bo rezerwacja i druk biletów to czynności, których klient musi dokonać samodzielnie. Mając do wyboru droższy bilet, po który trzeba ustawić się w długiej kolejce i kilka minut spędzonych przed ekranem komputera lepiej chyba zdecydować się na tą drugą opcję. Wybierając polski portal oszczędzamy również na wymianie walut. Za bilet można bowiem zapłacić kartą kredytową lub przelewem w złotówkach. W każdej chwili możemy też liczyć na pomoc i cenne wskazówki ze strony obsługi portalu. Uzyskanie porad w Disneylandzie może być znacznie trudniejsze. Nawet jeśli uda nam się dodzwonić na infolinię trzeba też się liczyć z tym, że konsultanci raczej nie mówią po polsku.

Które bilety warto kupić?

Przed wyjazdem zastanówcie się dokładnie nad tym jak dużym budżetem i rezerwą czasową dysponujecie. Jeśli jesteście w stanie wygospodarować nieco więcej czasu z pewnością zainteresują Was oferty umożliwiające kilkudniowy pobyt w Disneylandzie w cenie, za którą normalnie moglibyśmy spędzić tam jedynie dwa dni. Osobom, które planują wizytę w Disneylandzie przy okazji zwiedzania Paryża polecamy natomiast jednodniowy pobyt w obydwu parkach Disneya w cenie wejściówki do jednego z nich. Obydwie oferty pochodzą z portalu Parkmania.pl. Poniżej przedstawiamy Wam ich szczegóły.

To oferta dla osób, które są nastawione na dłuższy pobyt w Disneylandzie. Za trzydniowy bilet do dwóch parków zapłacimy 630 zł. (osoba dorosła) lub 567 zł (dziecko). O atrakcyjności oferty świadczy jej popularność. Obecnie jest to najchętniej kupowany bilet do Disneylandu na serwisie Parkmania.pl. Wybierają ją przede wszystkim  osoby, które jadą do Francji wyłącznie z myślą o odwiedzeniu Disneylandu.

Ceny biletów w ramach tej oferty zaczynają się już od 180 zł.  Upoważniają one nas do wejścia do dwóch parków Disneya. Za tą samą cenę w kasie zakupimy bilet wyłącznie do Disneyland Park. Tymczasem Walt Disney Studios obfituje w równie emocjonujące atrakcje. Czy nie szkoda byłoby przegapić popularne żółwiki z „Gdzie jest Nemo” czy opisywaną ostatnio Wieżę Mroku? Następna okazja do ich odwiedzenia może szybko się nie powtórzyć. Zamiast zostawiać więc rezerwację na ostatnią chwilę zatroszczcie się o bilety odpowiednio wcześniej. Bilety z Parkmania.pl są niedatowane. Podczas planowania wyjazdu warto jest mieć jednak na uwadze kalendarz obowiązujący w Disneylandzie. Najtańsze bilety gwarantuje taryfa MINI. Bilety typu MAGIC i SUPER MAGIC są droższe ale umożliwiają wejście w innych terminach np. w weekendy i w szczycie sezonu letniego.

Jak widać jednodniowy bilet do Disneylandu jest tylko nieznacznie droższy od kwot, jakie wydajemy w objazdowych lunaparkach, gdzie jeden przejazd na diabelskim młynie to zwykle koszt ok. 20 zł. Może warto więc sięgnąć po oszczędności i wykorzystać zbliżające się wakacje na niezapomnianą wizytę w Disneyland Park i Walt Disney Studios?

 

 

Dodaj komentarz