9 powodów, dla których warto odwiedzić Disney Village

n021480_2022sept07_disney-village_900x360

Po dniu pełnym wrażeń spędzonym w Disneylandzie z pewnością nie będziecie chcieli zbyt szybko wracać do rzeczywistości. Na szczęście istnieją metody na to, by podtrzymać radosną atmosferę. Przecież nie byliście jeszcze w Disney Village!

Disney Village to uliczka zlokalizowana na lewo od wyjścia od stacji kolejowej Marne-la-Vallée – Chessy. W założeniu architekta Disney Village miała być pełną życia, otwartą przestrzenią, gdzie można zrobić zakupy, zjeść kolację lub zakończyć dzień w klubie. Jeśli macie jeszcze siłę, czas i trochę gotówki w portfelu koniecznie przespacerujcie się wśród tych restauracji i butików. Poniżej znajdziecie ku temu kilka argumentów.

  1. To ostatnia chwila na zakup pamiątek

Poza sezonem parki zamykają się ok. godziny 21:00. Restauracje i butiki w Disney Village są czynne nieco dłużej. Jeśli mamy do dyspozycji tylko 1 dzień w parku, zakup pamiątek warto więc odłożyć na sam koniec. Poza tym wstęp do Disney Village jest wolny. Możecie tu wrócić bez kupowania wejściówki do Disneylandu.

Nasza rada: Jeśli macie w planach jeszcze kolację zacznijcie od zakupów. Sklepy są czynne nieco krócej.

  1. Buffalo Bill’s Wild West Show

Pokaz jest stałym punktem programu Disney Village i codziennie przyciąga do tłumy. Po wejściu do sali siadamy do wyśmienitej, teksańskiej kolacji na trybunie rodeo. Wieczór się jednak na tym nie kończy. Po skończonym posiłku wkładamy kowbojski kapelusz i stajemy się uczestnikami niesamowitego show. Organizatorzy zadbali o to, by pokaz był jak najbardziej autentyczny. Oprócz aktorów na scenie pojawią się galopujące konie i sprowadzone prosto z dzikiej prerii bizony.

Bilety to koszt ok. 63€ dla osoby dorosłej i 47€ dla dzieci. Pokazy odbywają się codziennie z wyjątkiem środy i czwartku. Rezerwacji warto dokonać z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem. Można to zrobić za pośrednictwem strony Parkmania.pl

3. Kolacja w sercu dżungli

Buffalo Bill’s Wild West Show to połączenie kolacji i spektaklu. Jeśli podstawowym celem waszej wizyty w Disney Village jest jedynie wieczorny posiłek macie do wyboru szereg innych  opcji. Jedną z ciekawszych jest  Le Rainforest Café. Można się tam poczuć jak w prawdziwej tropikalnej dżungli. Na dekorację składa się bujna roślinność i naturalnej wielkości figury zwierząt, które wywołują zachwyt u najmłodszych gości.

biletydisneyland_rainforest-cafe

4. Podróż  w czasie do 50-tych XX w.

Czy oglądając któryś amerykańskich filmowych hitów nie mieliście kiedyś ochoty na zjedzenie kolacji w przydrożnym barze, obsługiwanym przez kelnerki na rolkach? W Disneylandzie macie ku temu niebywałą okazję. Bar Annette’s Diner został zaaranżowany dokładnie w ten sposób. Ceny też są dość przystępne, a jedzeniu nie można zarzucić nic poza amerykańskością.

n017171_2020sep12_annettes-diner_16-9

5. Okazja do zasmakowania alzackiej kuchni

King Ludwig Restaurant to propozycja dla fanów średniowiecznych legend i baśni. We wnętrzu restauracji można się poczuć, jak w oberży sprzed 500 lat. Na uwagę zasługuje też kuchnia. Serwowane są tam specjały z pogranicza francusko – niemieckiego. Choucroutes, flammekueches – po spróbowaniu tych dań kuchnia niemiecka już nigdy będzie Wam się kojarzyć wyłącznie z golonką.

n018857_2050jan01_king-ludwigs-castle_16-9

6. Koncerty na żywo

Billy Bob to idealne miejsce dla osób, które zdecydowały się na odwiedzenie Disneylandu w gronie znajomych. Napijemy się tu drinka i wysłuchamy koncertu na żywo.

7. Filmowe seanse

Po całym dniu w Disneylandzie możecie już być bardzo zmęczeni. Co Wy na to, by zrelaksować się podczas filmowego seansu? W kinie Gaumont na pewno znajdziecie coś dla siebie. To 16 – salowy multipleks, gdzie grane są zarówno klasyki Disneya, jak i filmowe nowości.  Miejcie na uwadze, że film będzie w języku francuskim lub angielskim.

8. Lot balonem

W samym centrum Disney Village znajduje się wielki balon, z którego pokładu można oglądać panoramę Disneylandu. Osoba dorosła za lot zapłaci 12 €. Dzieci wchodzą na pokład za połowę tej sumy.

9. Marché de Noël czyli jarmark bożonarodzeniowy

Bajkowa iluminacja, nastrojowa muzyka i znajomy zapach grzanego wina – tego możecie spodziewać się odwiedzając Disney Village w okresie przedświątecznym. Jarmark Bożonarodzeniowy (Marché de Noël) startuje już w połowie listopada. To wyśmienita okazja do zakupu pamiątek od lokalnych rzemieślników i spróbowania różnych specjałów francuskiej kuchni. Dominują dania z regionu alpejskiego np. serowy tartiflette.

Teraz już wiecie, jakie atrakcje czekają na Was w Disney Village. Przed wizytą warto ponadto sprawdzić program sezonowych wydarzeń. Specjalne pokazy odbywają się na scenie przed restauracją Annette’s Diner. Świętuje się tu dzień św. Patryka, Halloween, Boże Narodzenie itd. Możecie też trafić na  festiwal muzyczny. Szczegółowy  program dostępny jest na oficjalnej stronie Disneylandu.

 

Źródła zdjęć: www.disneylandparis.co.uk, www.disneygazette.fr

Dodaj komentarz