Mroźne i magiczne lato w Disneylandzie – spektakle na wakacje 2016

20150312_frozensummerfun_01

„Nie ma to jak lód, lód w lecie!” – tegoroczne wakacje w Disneylandzie upłyną w rytm tej piosenki. To właśnie bałwan Olaf, Kristoff oraz słynne siostry z „Krainy Lodu” są największymi gwiazdami pokazów i spektakli z wakacyjnego programu Disneyland Park. Równie magicznie jest w Walt Disney Studios. Myszka Mickey, Dżin z „Alladyna” i wiele innych postaci, które choć trochę znają się na magii prezentują tam zdumiewające sztuczki iluzjonistyczne.

Słońce wzniosło się już wysoko ponad horyzont. Na Main Street U.S.A roi się od rodzin z dziećmi. Mamy lato. Tłumy zwiedzających o tej porze roku to codzienność. Tymczasem na bulwarze pojawia się lodowa kareta zaprzężona w parę szarych koni. Wjazdowi towarzyszą brawa i entuzjastyczny aplauz publiczności. Elza i Anna to ostatnimi czasy najpopularniejsze księżniczki Disneya. Każdy chce im zrobić zdjęcie albo chociaż dać znak ręką. Przejazd jest jednym z elementów letniego programu w Disneylandzie – „Frozen Summer Fun”. Podobne wydarzenia miały już miejsce w ubiegłym roku. Animacja ma jednak tak wielu fanów, że spektakle z siostrami z Arendelle w roli głównej ponownie pojawiły się w wakacyjnym kalendarium. Ostatnie z nich odbędą się 18 września.

Co jeszcze zobaczymy w ramach Frozen Summer Fun?

 

  • spektakl w Chapparal Theatre w Frontierland (jedna z krain Disneyland Park)

Spektakl jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie kultowych piosenek z „Krainy lodu”. „Ulepimy dziś bałwana”, „Miłość stanęła w drzwiach”, „Lód w lecie” i nagrodzone Oscarem „Mam tę moc” – każda z tych melodii z pewnością zabrzmi na deskach teatru Chapparal w Disneylandzie.

Uwaga: pokazy odbywają się w języku angielskim i francuskim. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • Market Place jak w Arendelle

Choć w Disneylandzie nie ma jeszcze atrakcji nawiązującej do „Krainy Lodu” na terenie Frontierland znajdziemy plac zaaranżowany na wzór scenografii z filmowego miasteczka Arendelle.  Zrobimy tam sobie zdjęcie z Olafem i reniferem Swenem, spróbujemy różnych wyśmienitych słodkości, a nadworny krawiec zadba o bajkowe kreacje dla naszych pociech.

  • parada z Elzą i Anną w rolach głównych

Oprócz cyklicznych przejazdów po parku Anna i Elza biorą też udział w popołudniowej paradzie. Tym razem poruszają się na platformie, na której zrekonstruowano lodowy zamek znany z filmu. Towarzyszy im bałwanek Olaf.

  • specjalny pokaz „Disney Dreams” na zakończenie dnia

„Mam tę moc” usłyszymy także podczas finalnego pokazu Disney Dreams wyświetlanego na fasadzie zamku Śpiącej Królewny. W tym wypadku piosenki z filmu zostały wkomponowane w szereg innych kompozycji muzycznych stworzonych w studiu Disneya. Całość kończy spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Tymczasem w Walt Disney Studios…

Już 2 lipca w Animagique Theater w Walt Disney Studios odbędzie się premiera zupełnie nowego spektaklu „Mickey and the Magician”. Scenariusz został opracowany specjalnie na potrzeby paryskiego parku rozrywki. Oprócz Myszki Mickey zobaczymy w nim Dżina, pawiana Rafiki, królową Elzę, chrzestną wróżkę Kopciuszka oraz Płomyka z „Pięknej i Bestii”. Mickey pozna dzięki nim znaczenie magicznych artefaktów, takich jak szklana kula, różdżka, kryształowa kula, magiczny kapelusz czy zoetrop. Przygotujcie  się też na zdumiewający  pokaz iluzjonistyczny. Twórcy pokazu inspirowali się dokonaniami największych, światowych iluzjonistów. Georges Méliès, Robert-Houdin – tego po prostu nie można przegapić. Jakby tego było mało scenariusz został urozmaicony o piosenki Disneya. Pamiętacie jeszcze “Nie ma takich dwóch jak jeden ja” z filmu „Alladyn”? Podczas pokazu będzie można ją usłyszeć w widowiskowej, brodwayowskiej wersji!

 

Spektakl „Mickey and the Magician” będzie można oglądać aż do 8 stycznia 2017 r.

Dodaj komentarz