Nie takie straszne Halloween w Disneylandzie

halloween_disneyland

Halloween w Disneylandzie ma nic wspólnego z horrorem. To rodzinne święto podczas, którego parkowe alejki mienią się niezliczoną ilością świateł i barw. Radosna atmosfera udziela się nawet wszystkim czarnym charakterom Disneya, jakie pojawiają się wówczas w Disneylandzie. Ciekawi Was kogo można tam spotkać o tej porze roku?

Jesień w Disneylandzie

Gdy w czerwcu radziliśmy Wam o „ O jakiej porze roku najlepiej wybrać się do Disneylandu” jedynie zasygnalizowaliśmy obecność Festiwalu Halloween w jesiennym programie Disneylandu.  W związku z tym, że na drzewach pojawiają się już pierwsze kolorowe liście, a wakacyjna atmosfera zdążyła się już całkowicie ulotnić uznaliśmy jednak, że najwyższa pora na to, by wdać się w jego szczegóły. Jest o czym opowiadać. Wiele osób jest zdania, że Disneyland w jesiennych barwach prezentuje się piękniej niż w ciągu wszystkich pozostałych pór roku. Jest to jednak zaledwie tło dla zaplanowanych na ten okres atrakcji.

halloween-w-disneylandzie

Nowe spektakle i rzadko spotykani bohaterowie

Zwykle to księżniczki Disneya cieszą się największą sympatią wśród dzieci. Jeśli twoja pociecha wprost przepada jednak za jednym z czarnych charakterów musicie odwiedzić Disneyland właśnie na jesieni. To jedyna okazja do tego, by spotkać Cruellę de Mon, Jafara, Diabololinę, Gastona i Złą Królową znaną z „Królewny Śnieżki i Siedmiu krasnoludków”. W programie festiwalu jest też parada i spektakl z ich udziałem („It’s Good to Be Bad”). Parada, jak zwykle rusza z Main Street USA o 17:30. Spektakl można natomiast oglądać w plenerowym teatrze położonym u stóp zamku Śpiącej Królewny.

Disney’s Halloween Party

Choć Halloween w Disneylandzie trwa ponad miesiąc, na 31 października zaplanowano specjalną atrakcję. W noc duchów punktualnie o 20:30 rozpocznie się Disney’s Halloween Party.  To jedyna okazja do tego, by przekroczyć bramy Disneylandu we własnym przebraniu. W trakcie trwania imprezy czynne są wszystkie atrakcje, sklepy i restauracje. Można się też spotkać ze wszystkimi wspomnianymi wcześniej bohaterami, którzy bardzo chętnie pozują do zdjęć, a określonej porze zbierają się na Main Street USA na przygotowanej specjalnie na tą okazję paradzie. Impreza kończy się widowiskowym pokazem sztucznych ogni. Wstęp nie jest ograniczony żadnymi limitami wiekowymi, ale już same godziny w jakich odbywa się Festiwal (20:30 – 1:00) sugerują, że wydarzenie jest dedykowane starszym dzieciom i dorosłym. Wymagane są też specjalne bilety wstępu w cenie 198 zł. Można je zamówić na stronie parkmania.pl.

mickey-parade-dr-facilier

Wcale nie jest aż tak strasznie

Rzut oka na zamieszczone powyżej filmy i zdjęcia wystarczy, by przekonać się, że spędzenie Halloween w Disneylandzie nikogo nie naraża na senne koszmary. Obecność czarnych charakterów jest jedynie urozmaiceniem dla całego wydarzenia, ale ich złowrogi śmiech i awanturnicze gesty wcale nie są takie straszne. Podobnie jest w przypadku pojawiających się parku okolicznych dekoracji.  Czy dynia w kształcie głowy Myszki Mickey mogłaby kogokolwiek przerażać?

Dodaj komentarz