Święta w Disneylandzie – tych atrakcji nie możesz ominąć

disneyland-swieta

Okres przedświąteczny w Disneylandzie rozpoczyna się już w połowie listopada. Jeśli zdecydowaliście się odwiedzić park w tym okresie, możecie nazywać się szczęściarzami. Disneyland jest teraz jeszcze bardziej bajkowy niż zwykle. Sami zobaczcie, ile czeka na was atrakcji.

 

Zaśpiewaj wspólnie z Anna i Elzą „Mam tę Moc”

Spektakl „Frozen sing along” urasta powoli do świątecznej tradycji w Disneylandzie. Film doskonale wpisuje się w świąteczną atmosferę, więc nic dziwnego że dzieci równie chętnie, jak kolędy śpiewają wraz z Anną i Elzą „Mam tę moc”. Podobnie, jak podczas festiwalu „Frozen Summer Fun” siostry z Arendelle kilka razy dziennie przemierzają też park w lodowej karocy.

3-kraina-lodu

Złóż wizytę świętemu Mikołajowi

W tak bajkowym miejscu, jak Disneyland nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja. Począwszy od 20 listopada można go spotkać w domu Myszki Mickey. Jego wizyta zakończy się 25 grudnia.

Koniecznie zobacz świąteczną paradę

W bożonarodzeniowej paradzie Disneya maszeruje znacznie więcej postaci niż zwykle. W bajecznym korowodzie można dostrzec św. Mikołaja w saniach zaprzężonych w renifery, fabrykę zabawek, ołowiane żołnierzyki oraz piernikowe ludziki. Kostiumy wszystkich postaci są utrzymane w barwach typowych dla Bożego Narodzenia, czyli czerwieni, bieli i złocie.

1-swieta

Wybierz się na spacer wśród magicznych dekoracji

W czasie Bożego Narodzenia stężenie magii w Disneylandzie osiąga poziom maksymalny. Jeśli odwiedzicie park w tym okresie koniecznie znajdźcie czas na to, by bez pośpiechu przespacerować się wśród tych zjawiskowych dekoracji. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na nocleg w Disneylandzie, warto zajrzeć też do Disneyland Hotel. W hallu hotelu pojawił się niedawno ogromny dom z piernika i wiele innych bajkowych dekoracji.

Zobacz, jak księżniczki Disneya tańczą walca

W grudniu na scenie pod zamkiem Śpiącej Królewny zbierają się wszystkie najważniejsze księżniczki Disneya. To wszystko dzięki spektaklowi „Royal Christmas Wishes”, podczas którego księżniczki tańczą w rytm znanych świątecznych melodii

Zrób świąteczne zakupy w jednym z butików

Bogactwo dekoracji świątecznych w sklepach w Disneylandzie potrafi przyprawić o zawrót głowy. Oprócz zwykłych bombek i świecidełek, znajdziecie tam wiele dekoracji, jakich próżno szukać w zwykłych sklepach – bombki w kształcie jelonków Bambie, figurki Dzwoneczka zamknięte w szklanej kuli, pierniki przypominające Myszkę Mickey – wyobraźcie sobie, jak cudownie będą one wyglądać na Waszej choince.

Skosztuj bożonarodzeniowych przysmaków w jednej z restauracji

Jeśli będziecie chcieli zrobić sobie przerwę od atrakcji, koniecznie zajrzyjcie do jednej z restauracji lub kawiarni. W okresie przedświątecznym polecamy Wam spróbować przekąsek inspirowanych filmem „Kraina Lodu, jakie są dostępne na Marché d’Arendelle nieopodoal wyjścia z Chaparral Theater. Równie pyszne są pierniki i ciasta w Hudson Corner.

disneyland-restauracja

Odwiedź targ świąteczny w Disney Village

W poszukiwaniu świątecznych prezentów warto też się udać na targ świąteczny w Disney Village (uliczka handlowa, która łączy parki z hotelami, pisaliśmy o niej więcej w =>tym artykule). Najlepiej będzie, jeśli zajrzycie tam po zamknięciu parku. Sklepy i restauracje w Disney Village są bowiem czynne dłużej niż w Disneylandzie.

Festiwal „Enchanted Christmas” trwa od 11 listopada 2016 r. do 8 stycznia 2017 r. Dzięki promocji na portalu parkmania.pl macie szansę na 20% tańsze bilety do Disneylandu w tym okresie!

Źródło zdjęć: Copyright Disneyland Paris

Dodaj komentarz